poniedziałek, 6 grudnia 2021

Od uczniów - Pani Dyrektor

 Dyrektor małej szkoły podstawowej na imieniny (Barbary - 4 XII) otrzymała niecodzienną kartkę, w której podpisały się wszyscy uczniowie. 
Kartka ma formę harmonijki  - każda strona z miejscem na podpisy dzieci






poniedziałek, 15 listopada 2021

Poczet Władców Polski

 Zostałam zaskoczona prośbą o zrobienie Pocztu Królów Polski. 
W pierwszej chwili pomyślałam - żart. Ale zaczęłam drążyć. Co się okazało? 
Pomysł na ten oryginalny sposób wręczania pieniężnego prezentu pojawił prawie 10 lat temu (a ja się na niego nigdy nie natknęłam 😮 )
Jak zaczęłam oglądać takie prace, szukać autora, to znalazłam Post Tores (Warsztat Tores). Oczywiście napisałam do Magdy z pytaniem, czy mogę wykorzystać jej (jej bratowej 😉) pomysł.
Magda się zgodziła, a ja .... na dwa tygodnie przepadłam z virusem w łóżku 😷😄

Ale ostatecznie album powstał!


 Ponieważ miał być w fioletach i bez wielu ozdób, od razy pomyślałam sobie o papierach UHK Gallery - seria Avonlea. To głównie one nadają charakteru pracy. Oczywiście pojawiły się elementy innych papierów. Ale fiolet Avonlea przeważa. 


Każda rozkładówka to dwa kolory tła, po lewej stronie fragmenty utworów o władcach Polski autorstwa T-Raperów znad Wisły, a po prawej kieszonka na banknot z właściwym władcą. 







Kieszonki miały być pusta, ale pomyślałam, że album straci na uroku, po wyjęciu prezentu.
Dlatego w każdą kieszonkę wkleiłam kartonik z wizerunkiem właściwego banknotu. 


Ostatnie strony to życzenia


Co było największym problemem? - Pudełko!
Album zrobiony z 7 beermat formatu A4 swoje waży. Pudełko z papieru odpadało. Zrobiłam dwa - jedno z tektury introligatorskiej 3mm, drugie z tektury na pudełka. Niestety, żaden efekt końcowy mi nie odpowiadał 😁. Przypadkiem, w ostatniej chwili, znalazłam w swojej szafie na pudełko a'la pizza w prostokącie, we właściwym rozmiarze!!! 

Okleiłam okleiną, brzegi posmarowałam heavy body gel, dla wzmocnienia i dopiero z tego efektu byłam w pełni zadowolona 😀


Czy coś bym zmieniła robiąc ten album następnym razem? 
Na pewno format. Album nie straciłby na uroku, gdyby zamiast A4 był mniejszy, na przykład w formacie 15x20cm, czy 20x20cm. 
Poza tym - no cóż - świetny pomysł na obdarowanie kogoś pieniędzmi - bez koperty 😉

czwartek, 28 października 2021

Lawendowy ślub

Wytyczne do kartki były jedne: w kolorze lawendy

Wykorzystałam więc papiery Stamperii (Lavender)  i zawartość wrześniowego Tajemniczego pudełka z Lemoncraft. Lubię robić kartki w takich kolorach 😀









niedziela, 26 września 2021

Błyszczący fiolet na urodziny

Pomyślałam, że róż będzie za słodki, choć jednocześnie delikatny. Dodałam więc fioletu, ale ciepłego, lekko vintage, żeby nie było za ciemno. I tak powstała kartka na 18 urodziny dla młodej kobiety.

A że kobiety lubią błyskotki dodałam ich też trochę na kartkę 😃
papiery to Meadow Impressions firmy ScrapAndMe
kwiaty i baza z Craft Corner






czwartek, 23 września 2021

Beżowo mi :)

Do kartki ślubnej papier ScrapAndMe Simple Story
jest idealny - delikatny, pasuje i do białej i do craftowej bazy.
Teraz dostępna jest wersja 3, ale ja mam jeszcze spory zapas nr2, która mi bardziej się podoba.


 


środa, 22 września 2021

Złoto-czerwona kartka ślubna

W jakich kolorach zrobić kartkę ślubną? Zawsze się zastanawiam, czy wybrany kolor będzie się podobać. Najłatwiej, gdy kartka jest w kolorze zaproszeń, bo skoro młodzi wybrali zaproszenia w kolorze, to znaczy że je lubią 😀
Robiąc więc nową kartkę ślubną miałam okazję wykorzystać złoty, błyszczący papier. Nie było łatwo, bo kartki robię zazwyczaj wieczorem i nocą i światło bardzo się odbijało w papierze rażąc w oczy. 
Czerwony, to papier dawnej Galerii Papierów, obecnie Paper Heaven - Królewskie wesele. Zrobiłam sobie kiedyś zapas, bo teraz już jest prawie nie do dostania.
Kwiatki I Am Roses z CraftCorner a listki z gratisowych pasków Craft O'clock 



czwartek, 16 września 2021

ATC

 Artist Trading Cards, skrótowo zwane ATC, to mała forma w scrapbookingu o precyzyjnie określonych parametrach. Karta ma kształt prostokąta o wymiarach dokładnie 2,5×3,5 cala, czyli 8,9×6,4 cm.

ATC w scrapbookingu są jak słynne amerykańskie karty baseballowe kartami kolekcjonerskimi, z tym, że te są robione własnoręcznie. 

Nigdy wcześniej nie znałam ATC. Dowiedziałam się o tej formie dopiero w czasie jednej z wymianek u Ani - SklejAnka. Poszukałam zasad, o jakich należy pamiętać wykonując ATC i oto co znalazłam:

  1. najważniejszy jest wymiar - ściśle określony;
  2. tworzy się dwie takie same (lub prawie takie same) ATC. Jedną zostawia się dla siebie, a drugą przekazuje dalej. Można też stworzyć serię;
  3. kartkę ozdabiamy dowolnie, ale należy pamiętać, ze nie powinny być zbyt grube / przestrzenne, bo problemem staje się przechowywanie (są specjalne albumy na ATC);
  4. na odwrocie karty należy umieścić takie informacje jak: tytuł pracy, imię i nazwisko autora, dane kontaktowe oraz data powstania ATC. Zamieszcza się także informacje o tym ile kart z danej serii powstało oraz dane, gdzie można znaleźć w sieci.
Ostatniego dnia lipca spotkałam się w Warszawie z czterema skraperkami, do tej pory znanymi tylko z FB, czy IG. Na pamiątkę spotkania wymieniłyśmy się właśnie ATC.
Oto ATC, które otrzymałam
ATC Ani - ANAnas Creations 
ATC Ani - Przez Okienko 
ATC Ani - SklejAnka 
Od Agnieszki - anezka,scrap

A oto my - pamiątkowe zdjęcie Agnieszki i czterech Ań 😄

Pomysł na spotkanie wywiązał się przy okazji wymianki ATC. Moją wymiankową parą była Ksenia z Pracowni przy Leśnej Otrzymałam CUDNE ATC - grubaśne (takie chciałam). 
Czyż nie jest cudne? 

A oto moje ATC stworzone na okazję wymianki i spotkania: