wtorek, 20 grudnia 2011

Moje krzyżykowe, czyli gwoli wyjaśnienia

Wczoraj zwrócono mi uwagę smiles, że nie podaję źródła pochodzenia moich schematów.

I zaczęłam się zastanawiać.

Zaglądam na wiele blogów zakręconych krzyżykowo. Oglądam prace i zastanawiam się skąd ludzie biorą tyle fajnych schematów, pomysłów na prace?

Podejrzewam, że jak ja, część należy do wielkiej rodziny zbieraczy.

Jak zaczynałam swoją przygodę z haftem komputer był czymś nieosiągalnym - a co tu mówić o internecie. Ale ponieważ moja Mama i starsza siostra robótkowały to w domu
pełno było zeszytów z przerysowanymi schematami (do dziś mam zeszyt A4 pełny wzorków ###), gazetek (Robótki Ręczne, Diana, Verena przywieziona z zagranicy przez sąsiadkę).
Teraz jest łatwiej.
W internecie pełno jest wzorków (tych umieszczonych jako FREE i tych innych;)). Bez problemu można zaprenumerować gazety polskie i zagraniczne.

Na zaprzyjaźnionym forum poznałam dziewczyny, które od lat parają się haftem i jeśli szukam wzorku, to proszę o pomoc i jeszcze się nie zawiodłam. Czasami proszę też o schemat blogujące hafciarki i tylko raz zdarzyła mi się odmowa. No i sama szukam. Jak spodoba mi się obrazek, to grzebię w przepastnej czeluści sieci, zapisuję sobie ciekawe projekty, a potem ... igła, nici i do dzieła!
No ale po pewnym czasie nie pamiętam skąd to było, gdzie to widziałam.

Też tak macie?

A teraz źródło schematów wyszywanek z poprzedniego posta
1 - TUSALowa bombka - z brytyjskiej gazetki Cross Stitcher (November2011)- natknęłam się na nią w Empiku i nie mogłam odmówić sobie przyjemności zakupu smileys
2 - brelok na klucze - z TEGO miejsca. (polecam zaglądanie TU - można trafić fajne maleństwa za free)
3 - Auta - a w tym wzorku zakochałam się w wakacje, jak zobaczyłam postępy Dominiki z nieco zamieszanego BLOGA. Zapytałam grzecznie, czy udostępni mi wzorek, a ta wspaniała kobieta nie dość, że przysłała mi wzorek, to jeszcze wypisała numery mulin, którymi wyszywała. Dziękowałam od razu, ale jeszcze raz - Domma - dziękuję!

2 komentarze:

  1. Nie wiem jakie są zasady u Ciebie z haftem czy przy tworzeniu kartek okolicznościowych u mnie (u biżuterianek i twórczyń decoupage w dziale biżuterii i decoupage) przeważnie zasada jest taka, że jeśli ktoś chce odwzorować jakąś pracę danego artysty pyta się o zgodę tej osoby albo podaje w swojej pracy źródło odwzorowania (czyli dane tej osoby od której ściągnęła pomysł - link do strony www, bloga lub pseudonim tego artysty). Teraz głośno jest w internecie o kradzieżach prac artystycznych, cudzych tworów czy pomysłów. Na wszystko są odpowiednie przepisy prawne i czasem warto się z nimi zapoznać aby nieświadomie nie łamać prawa ;) Pozdrawiam Cię cieplutko

    OdpowiedzUsuń
  2. Hej - ja tak z zupełnie innej beczki - wygrałaś u mnie CANDY ;) - czekam na dane do wysyłki :)

    Pozdrawiam cieplutko i życzę wesołych świąt!

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za zostawiony komentarz. Anja